Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Ochrona przeciwsłoneczna skóry twarzy i ciała - kosmetolog wyjaśnia

  • Dodano: 2023-02-28 11:45

Z roku na rok świadomość odnośnie systematycznego i prawidłowego stosowania filtrów przeciwsłonecznych wzrasta. To niezwykle dobra wiadomość, ponieważ całoroczne aplikowanie produktów fotochronnych jest nie tylko najprostszym działaniem anti-aging, jakie możemy zafundować naszej skórze, ale także ogranicza ono powstawanie nowotworów, szczególnie tych dotyczących skóry.

Promieniowanie UV - najważniejsze informacje

Promieniowanie UV możemy podzielić na trzy główne pasma, z których największe znaczenie mają dwa pierwsze:

  • UVA (320–400 nm) - jego natężenie jest niemal niezmienne przez cały dzień oraz o każdej porze roku, przenika przez chmury, wodę oraz szyby okienne i samochodowe,
  • UVB (280–320 nm) - jego natężenie zmienia się w ciągu dnia oraz w zależności od pór roku, nie przenika przez chmury, wodę ani szyby okienne czy samochodowe,
  • UVC (200–280 nm) - wykazuje działanie drażniące i biobójcze, nie dociera do powierzchni Ziemi.

Promieniowanie ultrafioletowe przynosi ludzkiemu organizmowi wiele korzyści. Między innymi przyczynia się ono do wzmożonej syntezy witaminy D3, a także podnosi nasze ogólne samopoczucie. Aby w okresie wiosenno-letnim zapewnić sobie dzienną dawkę witaminy D3 bez stosowania dodatkowej suplementacji, wystarczy na 15 minut wyeksponować na światło słoneczne odsłonięte do kolan nogi oraz ręce do łokci (bez aplikowania filtrów przeciwsłonecznych!).

Z kąpieli słonecznych należy jednak korzystać z rozwagą i zdrowym rozsądkiem, ponieważ nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV może prowadzić do przedwczesnego starzenia się skóry i jej odwodnienia, powstawania przebarwień, nadmiernego rozszerzania się naczyń krwionośnych (powstawania tzw. pajączków) oraz w najgorszym wypadku nowotworów skóry.

Kosmetyki z filtrem do twarzy i ciała

Aby stosowanie produktów ochrony przeciwsłonecznej było przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem, warto wybrać taką formę kosmetyku, która będzie najbardziej odpowiadała naszej skórze. Mogą to być mgiełki, kremy, balsamy czy też olejki do opalania z filtrem. Najlepsze kosmetyki z filtrami przeciwsłonecznymi znajdziecie w sklepie internetowym Topestetic:

Krem z filtrem do twarzy, który świetnie sprawdzi się dla każdego rodzaju cery to Marini Physical Protectant Tinted SPF 45 marki Jan Marini. Ten kosmetyk o lekkiej konsystencji nie tylko zapewnia skórze odpowiednią ochronę, ale także delikatnie wyrównuje jej koloryt, dzięki czemu wygląda ona promiennie i zdrowo. Filtry mineralne, na których krem opiera swoje działanie, sprawiają, że jest to produkt odpowiedni również dla cery skłonnej do powstawania niedoskonałości czy też bardzo wrażliwej. Dodatkowo jest to kosmetyk rodzinny, gdyż może być bezpiecznie stosowany od 6. miesiąca życia.

Wodoodporny krem przeciwsłoneczny Paula's Choice Extra Care Non Greasy Sunscreen SPF 50 to lekki, uniwersalny kosmetyk, który dzięki odpowiednio skomponowanej formule i dużej pojemności można stosować zarówno na twarz, jak i całe ciało. Produkt ten bardzo dobrze sprawdza się w trakcie wykonywania aktywności fizycznych na świeżym powietrzu. 

Jeśli preferowaną formą kosmetyku fotochronnego dla Was jest olejek do opalania, to zawsze koniecznie wybierajcie taki z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, by dodatkowo zabezpieczyć skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania UV. Do tego zadania świetnie sprawdzi się olejek do opalania Diego Dalla Palma Ultra Rapid Tan Oil SPF 30.

Stosując całorocznie kosmetyki z filtrami przeciwsłonecznymi nie tylko zapewniamy naszej skórze bezpieczeństwo, ale także jej zdrowy i młody wygląd na lata. Oferta sklepu internetowego Topestetic jest niezwykle szeroka i z pewnością każdy znajdzie w niej idealny kosmetyk z filtrem dla siebie. Kosmetolodzy są dostępni siedem dni w tygodniu i z przyjemnością udzielą bezpłatnej porady oraz pomogą w doborze odpowiedniego kosmetyku.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.